W dzisiejszych czasach, aby przyciągnąć uwagę klientów, trzeba sięgnąć po kreatywne rozwiązania w projektowaniu materiałów reklamowych. Już nie wystarczy, żeby grafika była ładna, musi ona również wyróżniać się spośród konkurencji i być zapadającą w pamięć. W tym artykule zajmiemy się kreatywnym podejściem w projektowaniu materiałów reklamowych.

Zacznij od “Przewidywalności” – Unikaj schematów

Często reklamy różnych firm wyglądają niemal identycznie, co jest skutkiem stosowania schematów. Najbardziej przewidywalnym schematem jest użycie kolorów, jakie kojarzą się z danym produktem lub usługą. Jakkolwiek, kluczem do wyjątkowego projektowania jest odstępstwo od narzuconych schematów. Najlepiej, kiedy projekt reklamy cechuje nietypowe zastosowanie kolorów, czcionek, a może nawet i samego formatu.

Slogan – stwórz hasło, które będzie zapadające w pamięć

Ważnym elementem reklamy jest hasło. Dobrze wymyślony slogan jest w stanie zapadnąć w pamięć i kojarzyć się z daną firmą. Oczywiście hasło nie musi być długie czy skomplikowane, wystarczy krótka i zwięzła formułka, która będzie kojarzona z produktem lub usługą.

Użyj listy – przyciągnij uwagę

Jednym ze sposobów na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów jest użycie listy na flayerze czy plakacie. Lista elementów kojarzących się z produktem lub usługą działa na wyobraźnię i pobudza zainteresowanie. Lista mogłaby skupiać zalety danego produktu czy usługi.

Kreatywność – Zaskocz odbiorcę

Najważniejszym elementem kreatywnej reklamy jest zaskoczenie odbiorcy. Nie trzeba tego robić poprzez kontrowersyjne metody, a przez nieszablonowe podejście. Reklama nie musi koniecznie zawierać bezpośredniego nawiązania do danego produktu lub usługi. Ważne, żeby osiągnąć pewien efekt wow u odbiorcy, co ma doprowadzić do dalszych działań, jak np. zainteresowanie się produktem lub usługą, której reklamę zobaczył.

Podsumowanie

Projektowanie unikalnych materiałów reklamowych wymaga kreatywności, pomysłowości oraz wyjścia poza schematy. Dzięki temu można osiągnąć pożądany skutek w postaci zainteresowania daną usługą lub produktem, a co za tym idzie – sukcesem firmy. Warto pamiętać o tym, że dobra reklama to nie tylko ładna grafika, ale przede wszystkim pomysł i oryginalność.