Ile kosztują strony internetowe jest najczęściej wpisywanym słowem kluczowym w wyszukiwarce Google. Zatem nie ma się co dziwić, że jest zainteresowanie Internautów. Głównie ukierunkowane jest na Cenę strony internetowej. Rzeczywiście przedział cenowy tak ogromnej usługi, można stworzyć stronę internetową już za 500 zł, ale są też portale, których cena sięga nawet kilku tysięcy. Co ma największy wpływ na koszt stworzenia strony internetowej i jak przygotować się do pierwszej rozmowy z firmami oferującymi takie usługi. Potrzebujesz nowej strony internetowej, ale uważasz, że masz za mały budżet na skorzystanie z usług profesjonalnej agencji interaktywnej?

Stworzenie strony internetowej – co wchodzi w zakres usługi?

Jak wspomnieliśmy powyżej, jest ogromna dysproporcja cen, ale co tak naprawdę na nią wpływa. Istnieje kilka czynników wpływających na wzrost ceny.
Standardowa strona biznesowa kosztuje od 800 zł netto, co nie jest dużym wyzwaniem jako inwestycja w reklamę i branding. Jednak co jest zawarte w serwisie internetowym: Zasada jest taka, że im mniejsza strona internetowa, tym mniejszy będzie koszt jej stworzenia.
Z kolei wielopoziomowa profesjonalna strona internetowa z wieloma podstronami, opcja logowania dla klientów z podłączonym sklepem internetowym będzie dużym wydatkiem. Dlatego założenie prostego bloga, sprzedażowego, jednostronicowego lub stosunkowo prostej strony nie będzie dużo kosztować, a jeszcze mniej budując swoją markę, będziesz mógł skorzystać z usług profesjonalnych. Nie można jednak zaprzeczyć, że strona internetowa plus będzie wiązała się ze znacznymi kosztami. Dodatkowo ostateczna cena serwisu uzależniona będzie od gotowych szablonów graficznych, jeśli będzie to indywidualny projekt serwisu. Oczywiście koszt budowy strony internetowej od podstaw będzie znacznie wyższy. Należy również pamiętać, że ile kosztuje utrzymanie strony internetowej i pozycjonowanie strony internetowej.

Jak czas realizacji wpływa na koszt strony internetowej?

W przypadku korzystania z agencji interaktywnej lub niezależnego serwisu do stworzenia strony internetowej należy liczyć się z tym, że dłuższy czas realizacji będzie wiązał się z wyższą ceną. Ponadto najlepsi specjaliści nie zawsze mają termin „od ręki”, więc jeśli zależy Ci na interesie konkretnej firmy, zapytaj z wyprzedzeniem o przybliżoną realizację.  Pamiętaj też, że stworzenie platformy internetowej może zająć od kilku do kilkunastu miesięcy. Z kolei założenie bloga jako strona wizytówka to kwestia kilku dni. Cennik stron internetowych – ile kosztuje strona internetowa? Jak już pewnie się domyślasz, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje strona internetowa. Ale jeśli interesują Cie tanie strony internetowe z pewnością lepiej będzie poszukać freelancera niż profesjonalną agencję, której koszta z pewnością są inne.