Chcąc korzystnie zareklamować swoją stronę, warto skorzystać z możliwości dodania wpisu do darmowego katalogu stron internetowych. Baza takich katalogów jest bardzo duża i każdy może zgłosić swój wpis moderatorowi takiego katalogu. To czy moderator zatwierdzi wpis, zależy już tylko i wyłącznie od niego, ale rzadko się zdarza, by wpisy były odrzucane.

Jak dodać stronę do katalogu?

Jeśli chce się szybko dodać stronę do katalogu, wystarczy wejść na stronę jednego z popularniejszych katalogów w sieci i zaznaczyć opcję dodaj stronę do katalogu. Potem wystarczy już tylko czekać na decyzję moderatora. W przypadku darmowych katalogów stron, na tą decyzję każdemu przyjdzie trochę poczekać. W przypadku płatnych katalogów, nie ma z tym żadnych problemów, bo wpisy są bardzo szybko zatwierdzane.
Zarówno katalog płatny jak i katalog darmowy stron internetowych, ma wiele zalet i kilka wad. Dla początkujących firm, które dopiero co założyły stronę i po prostu chcą by była ona zauważalna, wystarczy katalog bezpłatny. Zaś dla osób, którym zależy na określonej pozycji w wyszukiwarkach Google, konieczne będzie zainwestować we wpis do płatnego katalogu.