Podobnie jak w przypadku ludzi, również u psów włosy to jedna z najważniejszych wizytówek, w ogromnym stopniu wpływająca na wygląd zewnętrzny. Niektóre rasy zostały obdarzone długim i gęstym włosem, przez co odznaczają się niesamowitym urokiem.

 

Oczywiście, tak bujna sierść wymaga również stałej i dokładnej pielęgnacji. Dla wielu właścicieli jest to niemałe wyzwanie, ale koniecznie trzeba mieć tego świadomość, kiedy decydujemy się na psa należącego do takich ras. Równocześnie, jeśli ktoś kocha psy i chciałby związać z nimi swoje życie zawodowe, ma obecnie bardzo szerokie możliwości. Coraz większą popularnością cieszą się usługi groomerów, czyli “psich fryzjerów”. Wystarczy spojrzeć tylko na to, ile zarabia groomer aby zobaczyć, jak wielu właścicieli psów chętnie korzysta z takich usług.

 

Groomer to osoba, która wykonuje dla psów różne usługi fryzjerskie i zabiegi pielęgnacyjne. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Samo strzyżenie psa może sprawiać sporo problemów, szczególnie w przypadku zwierzaków, które stale tryskają energią i nie chcą pozostać w bezruchu odpowiednio długo. Z tego powodu świadczenie takich usług wymaga niemałych umiejętności. Istnieją specjalne kursy, które zapewniają związane z tym kwalifikacje – dla osób, które chcą się tym zajmować jest to świetna inwestycja we własny rozwój. Zwykłe strzyżenie jest ponadto tylko jedną z wielu usług, które wykonuje groomer. Klienci mogą prosić czasami o specjalne modelowanie sierści psa, na przykład przed wystawami. Profesjonalny groomer może obecnie cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem swoją ofertą.